Znajdź pomoc dla chorych na raka – fundacja, której możesz zaufać. W 100%.

Jak wiele znasz fundacji w Polsce, które nie „żyją” z darowizn na rzecz jej podopiecznych, ale w których 100% wpłat od darczyńców trafia na subkonta potrzebujących i jest wykorzystywane na koszty związane z leczeniem?

Jest ich naprawdę niewiele. Jedną z takich fundacji jest Fundacja Znajdź Pomoc. Decyzja o takiej formie działalności nie wzięła się znikąd. Znajdź Pomoc narodziła się z przyjaźni pomiędzy Mają Surowicz, założycielką i prezes fundacji, a Bartkiem – nietuzinkowym młodym mężczyzną zmagającym się z rakiem. Wielkim marzeniem Bartka było, by powstała fundacja, która będzie prawdziwym przyjacielem i wsparciem dla osób potrzebujących. I choć Bartka nie ma już wśród nas, jego marzenie się spełniło.

Fundacja Znajdź Pomoc kładzie nacisk na profilaktykę i szybką diagnozę,
co jest niezwykle ważne przy walce z tak groźnym przeciwnikiem. Jednym z działań organizacji w tym zakresie jest współpraca ze środowiskiem biznesowym. Oprócz jednorazowych akcji onkologicznych, takich jak wykłady, warsztaty, wolontariat pracowniczy czy pikniki, fundacja prowadzi długoterminowe programy. Jednym z nich jest unikatowy na polskim rynku program Onko-odpowiedzialni. Działa on w prosty i skuteczny sposób: firma otrzymuje kompleksową pomoc dla pracowników i ich bliskich w przypadku choroby, a także wsparcie fundacji z zakresu profilaktyki onkologicznej i zarządzania kryzysowego.

Aby fundacja mogła w całości przekazywać wpłaty od darczyńców swoim podopiecznym, powołano do życia przedsiębiorstwo społeczne Change4Good. Jego celem jest rozwój przemyślanych, efektywnych i długofalowych projektów społecznych. Zyski z działalności przedsiębiorstwa reinwestowane są na cele statutowe Fundacji Znajdź Pomoc. Pierwszym przedsięwzięciem Change4Good jest Funiversity. Jest to jedyny w swoim rodzaju „Uniwersytet Zabawy”, który pokazuje i objaśnia dzieciom w wieku 3-12 lat fascynujący świat nauki, a także rozwija ich wyobraźnię i ciekawość.
Funiversity poprzez swoje produkty i autorskie metody inspiruje najmłodszych do samodzielnego szukania wiedzy oraz poznawania siebie i świata. Wykonując różne eksperymenty młodzi naukowcy rozwijają swoje zdolności manualne i poznawcze oraz poszerzają wiedzę dotyczącą otaczającego nas świata.

Funiversity swoją wiedzę i pasję do nauki przekazuje także na eventach i piknikach firmowych. Warsztaty i pokazy Funiversity kładą ogromy nacisk na aktywne uczestnictwo wszystkich odwiedzających, zarówno dzieci jak i dorosłych. To atrakcje, które nie tylko zapadną na długo w pamięć, ale pozostawią też uczestników ze sporą dawką wiedzy.

Nieważne jakie masz pytanie – czy ciekawi Cię współpraca z Fundacją, czy jesteś zainteresowana, by skorzystać z ich usług czy poznać produkty – skontaktuj się z nimi. Zobacz, co możecie zrobić razem, by zmieniać świat na lepsze.

Kontakt:
Małgorzata Korzeniewska
m.korzeniewska@change4good.pl