Za osiągnięciem sukcesu stoją wyznawane przez człowieka wartości

W dniach 16-17 listopada 2017 r. podczas Jubileuszowej XX Konferencji IPMA Polska spotkaliśmy się w Hotelu Airport Okęcie z project managerami, członkami i sympatykami Stowarzyszenia IPMA Polska oraz wszystkimi osobami zainteresowanymi tematyką zarządzania projektami. W tegorocznej edycji konferencji wzięło udział ponad 250 osób. 

Konferencja odbyła się pod hasłem „Ludzie Sukcesu. 20 lat budowania kompetencji w Project Management.” Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Stowarzyszenia IPMA Polska p. Stanisław Sroka. W swoim wystąpieniu wskazał na jedną szczególną cechę project managera, która pozwala tworzyć, realizować, ale też podnosić się po projektowych porażkach – pasję. Ponadto zachęcił uczestników do poznawania się podczas konferencji, do nawiązywania kontaktów, do rozmów ze znajomymi – w codziennej gonitwie tak bardzo brakuje na to czasu.

Jak wynikało z wystąpień zaproszonych do udziału w Konferencji Prelegentów – Ludzi Sukcesu – za osiągnięciem sukcesu stoją wyznawane przez człowieka wartości – zarówno te uniwersalne, jak i te unikatowe, własne, wypracowane w wyniku wielu lat pracy i zdobywania doświadczeń, ale konsekwentnie wyznawane i komunikowane zespołowi i szerokiemu otoczeniu. Na sukces składa się ponadto ciężka praca i konsekwencja w realizowaniu założonych celów, do realizacji których można jednak dojść różnymi drogami.

Oficjalnie XX Konferencję IPMA Polska zamknął p. Tomasz Leśniowski – Członek Zarządu IPMA Polska, dziękując całemu zespołowi IPMA za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Podziękowania należą się przede wszystkim uczestnikom Konferencji za ciekawe i inspirujące rozmowy, za słowa uznania i za towarzyszący wszystkim przez te dwa dni uśmiech i wspaniałą atmosferę.

Tomasz Leśniowski – Członek Zarządu IPMA Polska odpowiedzialny za organizację Konferencji
„Po wielu miesiącach przygotowań i wytężonych prac odbyła się wyjątkowa, jubileuszowa XX Konferencja naszego Stowarzyszenia. Dwa dni ciekawych prelekcji, warsztatów i duża dawka networkingu i to wszystko w przyjaznej atmosferze społeczności IPMA Polska. Naszym celem jako organizatora było zainspirowanie uczestników do realizacji własnych planów, projektów, celów zawodowych i osobistych, poprzez pokazanie ludzi sukcesu, ludzi wyjątkowych, wytrwałych, dążących w swoich działaniach do doskonałości. Każdy z prelegentów przedstawił swoją miarę sukcesu – w życiu, w projektach, w budowaniu przedsiębiorstwa, w podnoszeniu się po porażce. Prezentacje dotyczyły różnorodnych projektów – ale w każdej z nich można było zobaczyć ludzi, którzy te projekty realizują, ich wartości i przede wszystkim pasję.
Mam nadzieję, że listopad kojarzy się project managerom już nie tylko z jesiennym chłodem, ale także z najlepszym wydarzeniem, na którym warto być.”

Po tak ekscytującym wydarzeniu, emocje tylko wzrosły, gdyż niebawem miała rozpocząć się Gala rozdania nagród w konkursie na najlepiej zarządzany projekt Polish Project Excellence Award 2017.

Gala Polish Project Excellence Award to szczególnie uroczyste wydarzenie, podczas którego zostają ogłoszeni laureaci konkursu na najlepiej zarządzany projekt. Celem konkursu jest nagradzanie najlepszych projektów oraz promowanie kompetencji realizujących je zespołów. Ocena projektów zgłoszonych do Konkursu dokonywana jest z wykorzystaniem uznanego na świecie modelu Project Excellence.

Tegorocznej Gali towarzyszyła uroczysta, podniosła atmosfera. Otwarcia dokonał p. Grzegorz Dzwonnik – Członek Zarządu IPMA Polska odpowiedzialny m.in. za konkurs Polish Project Excellence Award.

Zanim nadszedł moment ogłoszenia Zwycięzców PPEA 2017, na scenie pojawiły się osoby, bez których konkurs by nie istniał. To Asesorzy PPEA, którzy poświęcając swój prywatny czas, intensywnie zaangażowali się w ocenę zgłoszonych do konkursu projektów. Grzegorz Dzwonnik wręczył dyplomy i wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia. Następnie wymienione zostały trzy firmy – Finaliści w kategorii Projektów Organizacyjno-Informatycznych i wyemitowane filmy na temat zgłoszonych projektów. Koperty z wynikami otwierali przedstawiciele Jury oraz Laureaci poprzednich edycji konkursu. Brązowym Laureatem PPEA 2017 w kategorii Projekty Organizacyjno-Informatyczne został Bank Zachodni WBK Grupa Santander, Srebrnym Laureatem – firma KRUK S.A. a Zwycięzcą w tej kategorii – Urząd Miejski Wrocławia. Brawa i gratulacje nie milkły dłuższą chwilę. W kategorii Projekty Inwestycyjne Srebrnym Laureatem została firma Elektrotim S.A. a Zwycięzcą firma KGHM Polska Miedź S.A.. Gratulujemy!!!
Wspólnemu zdjęciu wszystkich osób nagrodzonych tego wieczoru towarzyszyło ogromne wzruszenie i… wspaniałe konfetti!

Grzegorz Dzwonnik – Członek Zarządu IPMA Polska odpowiedzialny za Polish Project Excellence Award
„Jest czas pracy i jest czas świętowania. Tegoroczna uroczysta Gala PPEA 2017 z pewnością pozwoliła chociaż na chwilę o pracy zapomnieć. Tradycyjnie już jej punkt kulminacyjny stanowiło wręczenie wyróżnień dla laureatów konkursu na najlepiej zarządzany projekt w Polsce. Poziom konkursu, dzięki aplikantom i ich wyjątkowym projektom, od lat pozostaje bardzo wysoki. W zgodnej ocenie bardzo wielu osób, prezentowane osiągnięcia i wykorzystywane narzędzia stanowią dla innych bezcenne źródło inspiracji. Źródło tym wartościowsze, że wieczór ten jest także okazją do rozmów w życzliwej atmosferze, gdzie nikt nie uchyla się od odpowiedzi i od… uśmiechu 🙂 Pozytywne emocje udzieliły się wszystkim. Stają się one stałym załącznikiem do oficjalnego programu tego niezwykłego wieczoru.
W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie wszystkich do udziału kolejnej edycji konkursu, PPEA 2018, która właśnie na ubiegłotygodniowej Gali miała swoją inaugurację.”

Organizatorem konferencji jest International Project Management Association Polska, stowarzyszenie certyfikujące kierowników projektów. IPMA Polska wspiera rozwój zarządzania projektami i zrzesza profesjonalistów z tej dziedziny.

Więcej informacji na IPMA