Świat naszych marzeń – 13 historii kobiet, które zmieniają świat na lepsze

Świat każdego dnia się zmienia. Dzisiejszy poranek jest inny niż był wczoraj i będzie jutro. Na to jak te poranki wyglądają mamy nierzadko wpływ, ale nie zawsze mamy odwagę by podjąć się tego wyzwania. A ono często zaczyna się od marzenia.

Magda Bębenek, przedsiębiorczyni, aktywistka, autorka projektu Polka potrafi a także współprowadząca głośny społeczno – przyrodniczy projekt Las w nas, jest jedną z tych kobiet, które widzą świat w szerszej perspektywie: świat , który w niedalekiej przyszłości, a który tworzymy każdego dnia, może stać się lepszy, piękniejszy i bezpieczniejszy. Na swojej drodze Magda spotkała wiele kobiet, które dzięki swoim marzeniom odważyły się postawić pierwszy krok ku tej zmianie. W tej grupie znalazło się 14 niesamowitych pań, które marzenia przekuły w realne działania i dziś widać pierwsze efekty, tego co robią. Magda postanowiła zebrać te historie w całość i tak powstała książka pt.: Świat naszych marzeń. 13 historii o autentycznym i zaangażowanym życiu.  

Razem z bohaterkami najnowszej książki Magda pokazuje, że ta sama odwaga, przedsiębiorczość i proaktywność, które umożliwiają nam budowanie życia, jakiego pragniemy, pomogą nam zbudować świat, o którym marzymy. W książce poznajemy portrety czternastu kobiet, które angażują się ekologicznie, społecznie i politycznie. Robią to w oparciu o swoje wartości oraz wizję, którą noszą w sercu dla siebie i innych. Równie ważne jak to, czym się zajmują jest to, w jaki sposób to robią: z głęboką mądrością, czułością i autentycznością.

W „Świecie naszych marzeń” przeczytasz  m.in.: o powrocie do natury w życiu codziennym, świadomej konsumpcji i odpowiedzialnym biznesie, edukacji alternatywnej i wychowywaniu dzikich dzieci, dialogu i potrzebie łączenia się ponad podziałami, ekologicznym rolnictwie, społecznie odpowiedzialnej i włączającej polityce, światozmieniaczach i światozmienniczkach z całego świata, wykluczeniu i niepełnosprawności, zmianie dotychczasowej ścieżki życia i – w końcu – o wykorzystywaniu naszej kreatywności i talentów w służbie świata, o jakim marzymy.

W książce poznasz szczere i bezpośrednie rozmówczynie, które opowiedzą Ci o swoich doświadczeniach, dylematach oraz spojrzeniu na życie i działanie. Podzielą się z Tobą swoimi marzeniami i pokażą, w jaki sposób realizują je już teraz, krok po kroku i dzień po dniu. Jeśli pragniesz tego samego – dobrze trafiłaś!

W trakcie lektury zasiądziesz w kręgu kobiet, które spotykają się, by wspólnie śnić nowe sny dla naszej indywidualnej i kolektywnej rzeczywistości. Poczujesz wsparcie, inspirację i odwagę do działania w tematach bliskich Twojemu sercu oraz przekonasz się, jak dużą sprawczość ma jednostka…, poczujesz, że podobną sprawczość możesz mieć i Ty!

Książkę możesz kupić tu: https://magdabebenek.pl/produkt/polka-potrafi-swiat-naszych-marzen/

„Wierzę, że siła tkwi w prostocie i prawdzie opowiadanych historii. A prawda jest taka, że nie mogłam się oderwać od „Świata naszych marzeń”. Każda kobieta powinna go przeczytać, by odnaleźć w jego słowach część własnej historii i uwierzyć, że wspólnie naprawdę możemy zmienić świat. Ta książka udowadnia, że nie jest to tylko puste hasło.
Magda, dziękuję Ci za tę publikację – potrzebowałam jej, żeby wiedzieć, że są ludzie, którzy myślą podobnie do mnie.”
Agnieszka Franus
Redaktor Naczelna National Geographic Polska