Anna Kunicka: stwórz metaforę życia o jakim marzysz

Zastanawiasz się czasem, jaki jest prawdziwy sens życzeń składanych przy różnych okazjach, kiedy to chcąc uniknąć sztampowego „wszystkiego najlepszego”, życzymy naszym bliskim… spełnienia marzeń. Otóż nam, życzącym, wydaje się, że wręczamy właśnie czarodziejską różdżkę, która użyta w odpowiednim momencie zadziała i zrealizuje to, o czym myśli osoba przyjmująca życzenia. Ale przecież dobrze wiemy, że na świecie nie ma czarodziejskich różdżek. Cóż zatem dzieje się dalej?

To całkowicie zależy od osoby, która zamierza swoje marzenia realizować. Po pierwsze, czy wie, czego tak naprawdę pragnie, czy ma wizję swojego życia i w sposób jasny i wyraźny potrafi powiedzieć, gdzie widzi siebie za lat pięć, dziesięć czy dwadzieścia. Masz wizję swojego życia? Tak. To super! Nie. A masz marzenia? To już świetny początek!
Iwona Majewska – Opiełka, twórczyni logodydaktyki, dała mi na początku mojej drogi wspaniałe narzędzie, które przekazuję teraz dalej podczas Drogi do …* a także opowiem o nim podczas tegorocznej edycji Dni Siły** . Ćwiczenie, które wydało mi się banalne, po przemyśleniu sprawiło, że zaczęłam się poważnie zastanawiać, co chcę dalej robić, gdzie chcę mieszkać, jak żyć, czym zajmować się zawodowo. Zadanie brzmiało opisz swój wymarzony dzień. Nie kieruj się jednak tym, że chcesz odpocząć, poleżeć na słońcu, pojeździć na rowerze. Stwórz metaforę życia, o jakim marzysz. Zrób to tym bardziej, jeśli czujesz, że twoje skrzydła zaczynają uderzać o niewidzialną klatkę. To znak, że codzienność stała się dominująca i właściwie wyznacza rytm twojego życia. Wstajesz rano, idziesz do pracy, potem obowiązki domowe, wieczorem relaks, może spacer albo zajęcia sportowe. Czujesz, że w głębi serca pragniesz czegoś innego, ale trudno jest ci się wyzwolić. Godzisz się na to co jest, kończysz studia, które w rzeczywistości do niczego nie są ci potrzebne, czytasz książki do końca, bo tak nauczono cię w szkole. A jak ci powiem, że czas ucieka i nie da się go oszczędzić na następne lata?
Oczywiście wizja naszego życia, zbudowana na marzeniach, musi zawierać elementy niezbędne, takie jak odpoczynek, rodzinę, przyjaciół, rozwój intelektualny, sprawy duchowe czy zarabianie pieniędzy. Dbanie o wszystkie obszary naszego życia jest wyjątkowo ważne ponieważ zapewnia harmonię i sprawia, że nie tworzą się ubytki, które jak dziury na drodze mogą powodować potknięcia a czasem nawet poważne kontuzje.
Kiedy już opiszemy każdy najdrobniejszy element, zapełnimy nasz dzień marzeniami czas przełożyć je na wizję, a tę następnie na cele do zrealizowania! Cele to bowiem, jak pięknie ujął to Napoleon Hill, marzenia z datą realizacji.
A zatem do dzieła! Będzie jeszcze lepiej!

Anna Kunicka

Anna Kunicka – Trener, mentor, właścicielka marki ASDIMO, pasjonatka rozwoju poprzez wzmacnianie charakteru. Prowadzi wyjątkowy program Droga do…, w trakcie którego uczy jak zbudować poczucie własnej wartości, proaktywność, spójność wewnętrzną, poczucie obfitości i pozytywne myślenie, czyli cechy charakteru pozwalające, między innymi, na umiejętne zarządzanie sobą w czasie  i uświadomioną, skuteczną komunikację. Przez 20 lat z sukcesami łączyła samodzielne wychowywanie córki Adriany z pracą zawodową i dbaniem o własny rozwój.

Przeczytaj także: http://coachingwspodnicy.pl/anna-kunicka-o-deszczu-pozytywnym-mysleniu-i-mocy-dobrych-slow/

*Droga do… to roczny program rozwojowy organizowany przez ASDIMO, oparty na logodydaktyce, mający na celu wsparcie uczestników w budowaniu i wzmacnianiu charakteru oraz nauce skutecznego działania. Więcej o Drodze do … przeczytasz TU

** VII Dni Siły – święto logodydaktyki, konferencja dla osób zaangażowanych w swój rozwój.  Więcej o wydarzeniu przeczytasz TU