Las jest w nas – przekonują Magda i Piotrek i zabierają nas do puszczy

Marzyliście kiedyś o tym, żeby  zamieszkać w lesie? Nocą podziwiać gwiazdy, a o wschodzie słońca podglądać zwierzaki na pobliskiej łące? Spacerować, zbierać zioła, mieć czas porozmawiać z sąsiadami? Robić kiszonki i piec własny chleb?

Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedzieliście tak, to projekt Las w Nas powinien Wam się spodobać!

Po latach podróży w najdalsze zakątki świata rozpoczynamy kolejną przygodę – tym razem w sercu Puszczy Knyszyńskiej! Na siedem miesięcy wyprowadzamy się do domku mobilnego, z którego będziemy pisać, opowiadać na YouTube, publikować zdjęcia i prowadzić niecodziennego-codziennego vloga przez InstaStories na Instagramie.

Wszystko po to, żeby bawić i dzielić się wiedzą, a także pokazywać, jak sami uczymy się nowych rzeczy i zachęcać Was do własnych odkryć. Wszystko to z lokalną społecznością, napotkanymi po drodze ludźmi, przyrodą i życiem blisko natury w tle.

Pragniemy Was inspirować do tego, żeby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, uczyć się natury i od natury, a także otaczać się nią w życiu codziennym (poczynając od jedzenia i kosmetyków, przez materiały, w które się ubieramy, po to, jak urządzamy dom czy biuro).

Będziemy zachęcać do tego, by doceniać i poznawać to, co mamy za oknem oraz rozmawiać, słuchać, czytać i zadawać pytania. Dodatkowo chcemy pokazywać i promować lokalnych artystów, rękodzielników i wytwórców dóbr wszelakich oraz dzielić się z Wami historiami ludzi, którzy w lesie i z lasem żyją od lat, czasem od pokoleń.

Oboje wychodzimy z założenia, że natura powinna łączyć, a nie dzielić, dlatego bardzo chcemy zbliżać Was do niej i do siebie nawzajem. Już teraz możecie wybrać się w leśną podróż z nami, czyli Magdą i Piotrkiem na http://lasWnas.com oraz  https://www.instagram.com/las_w_nas/!

Zapraszamy!

O Magdzie: Podróżniczka, autorka, inicjatorka projektów kobiecych.

Absolwentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Odwiedziła ponad czterdzieści krajów na czterech kontynentach. Mieszkała w Belgii, Indiach i na Hawajach. Autorka i wydawczyni książek “Polka potrafi”, inicjatorka projektu „Przedsiębiorczy Autor”. Za swoją działalność nagrodzona została tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet 2014.

Po latach nomadyzmu, zwariowanych przygód i spełniania marzeń, zainspirowana kontaktem z rdzenną kulturą i tradycjami Hawajczyków, zaczęła łączyć swoje doświadczenia podróżnicze i biznesowe, by promować ideę szeroko rozumianego zaangażowania na rzecz ochrony środowiska i sprawiedliwości społecznej.
http://magdabebenek.pl

O Piotrku: Podróżnik, przyrodnik, prelegent.

Połowę życia spędził na odludziach, połowę w wielkich miastach i chyba nigdy nie będzie umiał zdecydować, które z nich woli. Podróże często łączy z pracą w miejscach mniej lub bardziej odległych. W ten sposób trafił, między innymi, na półtora roku do Polskiej Stacji Polarnej i na blisko dwa lata do Sudanu Południowego. Podczas wyjazdów woli spędzić pół roku w jednym miejscu, niż przebiec przez dziesięć.

Od ponad trzech lat jeździ po całym kraju, prowadząc prelekcje podróżnicze dla małych i dużych, podczas których na tle zdjęć opowiada o ludziach, miejscach i zebranych doświadczeniach. Półtora roku temu zaczął prowadzić kanał na YouTube, gdzie publikuje serię filmów „O Lesie”, przybliżając widzom tajemnice polskiej przyrody. Do tej pory, filmy te zostały wyświetlone już ponad pół miliona razy.
http://piotrhorzela.com