Karolina Cwalina: wszystko zaczyna się w głowie

Kiedyś zmagałam się z ciężką chorobą i nie miałam świadomości, czego tak naprawdę chcę. Cierpiałam z powodu niskiego poczucia własnej wartości i braku wiary w siebie. Czułam się bezsilna i niemal utraciłam nadzieję, że coś w moim życiu może się odmienić, bo uważałam, że na wiele nie zasługuję.

Na moje i mam nadzieję Twoje szczęście zaczęłam się interesować rozwojem osobistym… Odkryłam, co mnie motywuje. Stworzyłam strategię „na życie”, plan działania i ruszyłam w żmudną, ale fascynującą drogę ku samorealizacji. Dzięki wytężonej pracy zmieniłam się fizycznie i psychicznie, odnalazłam sens, cel i napęd do zmian. Dziś chętnie dzielę się swoją historią i własnymi sposobami na wyjście z mniejszych i większych życiowych zawirowań, ponieważ takowe cały czas na mnie czyhają i walczę! Fortuna kołem się toczy, czasem można mieć dość, ale nie poddajemy się… Działamy.

Tak mówi o swojej przemianie Karolina Cwalina, autorka projektów rozwojowych”Sexy zaczyna się w głowie” oraz „Sukces zaczyna się w głowie”. Zakochała się w coachingu i konsekwentnie szkoli się oraz zdobywa doświadczenie w tej dziedzinie. Dziś jest kobietą, która wspiera innych, która pragnąc zmian i dążąc do samodoskonalenia, nie unika ciężkiej pracy. Bez niej nic z nieba nie spada i dlatego niepowodzenia są jej wyzwaniami, porażki schodami do sukcesu, a ludzie, którzy w nią wierzą, motywatorami do działania.

Karolina doskonale wie, że samo pozytywne myślenie nic nie da, jeśli nie ma się dobrego planu działania. A taki plan ustalić można tylko wtedy, kiedy się wie, co konkretnie chce się osiągnąć! Stąd pomysł na książkę, teraz także dostępną w wersji audiobooka pt. „Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź!”. Wraz z audiobookową wersją jej książki otrzymamy także angażujące ćwiczenia z książki.

Karolina Cwalina jest certyfikowanym coachem, autorką programów rozwojowych oraz właścicielką firmy, która oferuje szeroki program warsztatowo – szkoleniowy. Szkoliła już między innymi w międzynarodowych korporacjach. Radzi, jak w zgodzie ze sobą określić swoje życiowe cele i stworzyć plan, który pozwoli je osiągnąć. I konsekwentnie, krok po kroku go realizować, uodparniając się na negatywne reakcje otoczenia! Ostrzega, że nie będzie łatwo i trzeba włożyć w to trochę serca – ale poczucie satysfakcji z pewnością wynagrodzi ciężką pracę.

Specjalnie dla czytelniczek Coachingu w Spódnicy autorka wybrała fragment książki, który pozwoli rozpocząć drogę do wymarzonego celu. Do dzieła!

„PLA-NO-WA-NIE
Dlaczego jest tak ważne? Bo dzięki niemu zyskujemy realny obraz tego, ile musimy poświęcić czasu, energii, pieniędzy, SIEBIE, aby osiągnąć sukces. Planowanie unaocznia nam, że nie da się wszystkiego zrobić naraz. Pewne, szerzej zakrojone przedsięwzięcia trzeba podzielić na etapy.
Zaczniemy spontanicznie od mojego ukochanego ćwiczenia, czyli od Strategii Disneya!
„Strategia Disneya?” — zapytasz. „Tak, tego faceta od bajek” — odpowiem ja. To on kiedyś wymyślił sobie, że zbuduje bajeczne imperium dla dzieci. Oczywiście mało kto uwierzył w jego pomysł. Jednak Walt Disney był zdeterminowany i nie zamierzał się poddać. By osiągnąć swój cel, musiał podjąć realne działania. Idąc jego śladem, i ja stworzyłam swój plan na biznes.

Podzieliłam kartkę na trzy części. Pierwszą część zatytułowałam „Marzyciel”, drugą „Realista”, trzecią „Wewnętrzny Krytyk”. W rubryce „Marzyciel” wypisałam wszystkie swoje pragnienia, bez żadnej ograniczającej myśli. Przelałam na papier swoje marzenia. Wyobrażałam sobie swój cel i to, jak go osiągam. Wszystko wyglądało pięknie. Następnie przeszłam do rubryki „Realista” i… już nie było tak łatwo. Uświadomiłam sobie, ile rzeczy tak naprawdę trzeba zrobić, a ile chcę wykonać zupełnie niepotrzebnie. To była pora, aby podejść do sprawy realistycznie i wyznaczyć priorytety. Czasem bolało, ale nic to. Wiedziałam, że skupiam się na tym, co jest potrzebne, aby zwyciężyć. Dochodzenie do sukcesu musi boleć, bo wtedy jesteśmy jeszcze bardziej z siebie dumne. Na koniec zostawiłam rubrykę „Wewnętrzny Krytyk”, czyli ocenę AUTORYTETU. Wyobraziłam sobie mojego dziadka, twardo stąpającego po ziemi biznesmena, człowieka sukcesu. Zastanawiałam się, co mógłby mi doradzić w danym momencie. Czasem po prostu wiemy, co akurat teraz powiedziałby nam np. tata :-). Na czym kazałby się skupić w danym momencie i co próbować zrobić.
Teraz Ty!”

Tekst powstał dzięki uprzejmości Ebookpoint, wydawcy audiobooka (oraz ebooka).