Jak wydobyć kobiece piękno? Zrezygnujmy z porównywania się

O pięknie, które jest w każdej z nas oraz o tym jak je wydobyć i pielęgnować rozmawiam z Panią Magdaleną Fedor współzałożycielką marki #magdafedorstyle oraz współwłaścicielką #StyleSchool Experience Group.

Co to znaczy być piękną?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to, co to znaczy być piękną. Wspaniale odpowiada na to pytanie zdanie jednego z malarzy impresjonistów.; Sztuka to piękno a piękne jest to, co się, komu podoba.
Nie ma jednoznacznego wyznacznika piękna i chociaż media serwują nam obraz kobiety idealnej, to czy naprawdę jest on wyznacznikiem piękna?

A dla Pani, czym jest piękno?

Dla mnie przede wszystkim piękno nigdy nie było i nie jest synonimem urody. Piękno to połączenie wnętrza i wyjątkowego wyrażania go na zewnątrz. Piękno to świadomość siebie i swoich zalet i wyjątkowa umiejętność dzielenia się nim z innymi.

Czy można w ogóle nauczyć się „bycia piękną”?

Nie można nauczyć się „bycia piękną”, można nauczyć się czuć piękną a to ogromna różnica. Tak naprawdę każda z nas jest wyjątkowa i piękna na swój niepowtarzalny sposób. Jeśli mamy na myśli pracę dotyczy ona zyskania wspomnianej już świadomości i umiejętnego ubrania „tego piękna” w atrakcyjną oprawę.

Od czego tę pracę zacząć?

Na początek zrezygnujmy z porównywania się. Zacznijmy szukać w sobie zalet i tego, co nam najbardziej się w nas podoba. Wiem, że może brzmi to dość trywialnie, jednak z doświadczenia wiem, że mała rzecz doskonale wyeksponowana może stać się wielkim atutem.

Zaniżona samoocena i ciągła pogoń za ideałem może być zgubna…

… dlatego zacznijmy doceniać siebie i nagradzać za każdy choćby najmniejszy sukces. Pamiętajmy, różnimy się i właśnie ta odmienność powinna być naszym atutem.

Jak znaleźć własny styl?

Jak wspomniałam nasz styl jest wyrazem nas samych W #magdafedorstyle zaczynamy pracę od zbudowania mocnego i świadomego poczucia własnej wartości. To najważniejszy krok do tworzenia osobistej kreacji. Własny, jak go Pani określiła styl dzieli się na dwa związane ze sobą nierozerwalnie elementy. Pierwszy to forma, czyli krój, kolorystyka, deseń. Drugi to treść, która jest opowieścią o naszych przekonaniach, manifestacją naszej osobowości i to ona sprawia, że czujemy się w stylizacjach naprawdę sobą.

Jak rozwijać swój własny niepowtarzalny styl?

Najważniejsze jest wiedzieć, czego chcemy. Odkryć swoje mocne strony i w oparciu o to zbudować osobisty styl. Eksperymentować i sprawdzać, w czym czujemy się i wyglądamy najlepiej i bawić się modą.

Czym jest Pani laboratorium stylu?

#magdafedorstyle to jedna z kluczowych marek #StyleSchool Experience Group, która powstała z myślą o kobietach. Wraz z Karolem Zamojskim uznaliśmy, że brakuje w naszej ofercie miejsca, w którym kobiety mogą dokonać kompleksowej przemiany. Nasze Laboratoria, bo pracujemy nad ich siecią, poza zmianą wizerunku oferują metamorfozę wnętrza, które może przejrzeć się w swoim własnym, osobistym stylu. Pomysł jest formą kontynuacji mojej współpracy z programem „Sablewskiej sposób na modę”, gdzie kluczowym aspektem zmiany była praca nie tylko nad wizerunkiem, ale również z osobistymi problemami uczestniczek. W Laboratoriach uczymy jak budować swoją pewność siebie i jak pokazywać ją za pomocą wizerunku na zewnątrz.

Na czym to polega?

W swojej pracy skupiam głównie uwagę na tym, co dzieje się w środku. Tak naprawdę doskonale dobrane ubranie czy świetny makijaż nie zmieni nas. Jest dodatkiem, który skutecznie pomaga w poprawie naszego samopoczucia. Jednak pracę nad „pięknem” zawsze zaczynam od pracy z głową. To nasze przekonania i poczucie wiary w siebie sprawia, że wizerunek nabiera wyrazu a z czasem staje się naturalną częścią naszego „ja”.

Będzie Pani jedną z prelegentek na konferencji HR w szpilkach. Dlaczego warto wziąć w niej udział?

Podczas konferencji HR na szpilkach, którą od lat cenię za merytorykę i możliwość spotkania wspaniałych kobiet – będę miała ogromną przyjemność występować z Karolem Zamojskim w prelekcji „Sztuka czy praca”. Oboje wierzymy, że podstawą zbudowania silnego poczucia własnej wartości jest odkrycie w sobie talentu i dzielenie się nim ze światem. Pokażemy nasze autorskie techniki i metody ujawniania talentów oraz ubierania ich w narzędzia i styl, będące wyjątkową oprawą i dające im silną pozycję na rynku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji.

Rozmawiała Katarzyna Magdalena Domańska

→ Pytanie coachingowe:  Czym jest dla Ciebie piękno?