Jak planować, żeby nie zwariować – zarządzanie czasem w pigułce

Zamiast wciąż powtarzać, że nie masz na nic czasu, proponuję uporządkuj swoje cele pod względem priorytetów, a będziesz mogła bez trudu zrealizować to, co dla Ciebie naprawdę ważne.

Nazywam się Agnieszka Makarow, jestem studentką kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Przez wiele lat angażowałam się w działalność organizacji studenckiej IFMSA-Poland, gdzie zdobyłam doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu umiejętności miękkich, takich jak zarządzanie czasem, autoprezentacja czy radzenie sobie ze stresem. Jestem autorką książki „Zarządzanie czasem w pigułce. Jak planować, żeby nie zwariować”, którą napisałam z myślą o wszystkich, którzy chcieliby mieć udane życie osobiste, realizować się zawodowo a jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania.

Jeśli chcesz wykonywać więcej zadań i osiągać lepsze wyniki, masz poczucie, że żyjesz w ciągłym biegu, a doba ma zdecydowanie za mało godzin – tak książka jest właśnie dla Ciebie.

W poradniku znajdziesz nowoczesne narzędzia ułatwiające planowanie oraz sprawdzone i popularne na świecie techniki zarządzania sobą w czasie, takie jak S.M.A.R.T., OATS, GTD, Pomodoro czy macierz Eisenhowera. Zgromadzone tu wskazówki pozwolą Ci odnaleźć równowagę między sferą osobistą a zawodową i z sukcesem wprowadzać w życie ideę slow life. Poznasz również przydatne i proste aplikacje mobilne, które usprawniają oraz uatrakcyjniają proces planowania, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie jesteś.

Zamiast wciąż powtarzać, że nie masz na nic czasu, uporządkuj swoje cele pod względem priorytetów, by bez trudu zrealizować to, co dla ciebie naprawdę ważne!

Dzięki lekturze poradnika:
• w rzetelny sposób ocenisz, jakiego obszaru dotyczą twoje problemy z zarządzaniem sobą w czasie
• ustalisz priorytety i określisz cele – zarówno krótko-, jaki i długoterminowe
• poznasz przydatne narzędzia, które wykorzystasz do regularnego procesu planowania
• odkryjesz skuteczne sposoby na zwiększenie własnej efektywności

Czas to pieniądz – zacznij inwestować w siebie!

Wydawnictwo Samo Sedno, Warszawa 2018, s. 208.

FOT. Agnieszka Szuba

Tekst powstał we współpracy z wydawnictwem Samo Sedno.