Dr Beata Kociemba: Jak zadbać o skórę po lecie?

Nasza skóra po wakacjach wymaga szczególnej uwagi i troski. Gdy latem z ochotą korzystaliśmy ze słońca, teraz niestety widzimy tego niepokojące efekty. Jesienią, kiedy słońca jest coraz mniej, a wieczory z dnia na dzień stają się coraz krótsze, zaczyna się najlepszy moment na rozpoczęcie wszelkich zabiegów dermatologii estetycznej. 

Wysokie temperatury nie sprzyjają naszej skórze. Wystawianie się na oddziaływanie słońca i promieniu UV, zwłaszcza, gdy zapominaliśmy o odpowiednio wysokich filtrach, spowodowało powstanie przebarwień, a pluskanie się w basenach z chlorowaną wodą mogło uszkodzić ochronną warstwę lipidową skóry i w konsekwencji doprowadzić do podrażnień. Niestety plamy, przesuszenia, a nawet drobne zmarszczki to niechlubne pamiątki przywiezione z wakacji.
Wiemy, że pielęgnacja po lecie powinna opierać się na trzech podstawowych rodzajach zabiegów: złuszczenie przesuszonego naskórka, nawilżanie głębszych, odwodnionych warstw skóry oraz wyrównanie kolorytu skóry.

Do zabiegów złuszczających mamy całą gamę peelingów do twarzy i ciała, od naturalnych po chemiczne. Dużą popularnością cieszą się też kwasy, które mają działanie mocno odmładzające i rozjaśniające przebarwienia. Bardziej oporne plamy i przebarwienia z powodzeniem możemy też usunąć Laser frakcyjnym palomar 1540.

Kolejnym ważnym zabiegiem po lecie jest nawilżanie. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju głęboko i intensywnie nawilżające peelingi, a także mezoterapia.

Jeśli chodzi o mezoterapię chcielibyśmy polecić nowość: Electri najnowszą mezoterapię o unikalnym składzie. Jest to produkt ze znanej już szwajcarskiej marki Hyalual, która oferuje produkty do redermalizacji skóry Xela Rederm. Electri to ich najmłodsze dziecko, produkt zawierający wysokie stężenie kwasu bursztynowego w połączeniu z kwasem hialuronowym. To pierwsza „lunchowa” mezoterapia, która nie pozostawia śladów na skórze, a wszystko to dzięki super gojącemu wpływowi kwasu bursztynowego. Kwas bursztynowy jest niezbędnym składnikiem oddechowego cyklu Krebsa w komórkach, dlatego od razu poczujemy jak nasza skóra dotlenia się, uciekają szkodliwe wolne rodniki. Kwas bursztynowy blokuje również przekształcenie brązowej melaniny w czarną, hamuje enzym tyrozynazę stąd rozjaśniają się przebarwienia, poprawia mikrocyrkulację krwi w skórze, więc też leczy cerę naczyniową, hamuje powstawanie zmian zapalnych w trądziku i redukuje blizny po trądzikowe. Kwas hialuronowy w preparacie zredukuje drobne zmarszczki i nawilży skórę. Szczególnie po lecie, gdy pojawiają się plamy, skóra jest sucha, zmęczona słońcem nastąpi natychmiastowa regeneracja. Dodatkowo po mezoterapii Electri skóra nabierze niespotykanego blasku, będzie zliftingowana, będzie wyglądać niezwykle świeżo i lekko, a do tego znikną wszelkie obrzęki limfatyczne w okolicy powiek i owalu twarzy. Po takim zabiegu bez problemu już na drugi dzień można wybrać się na imprezę. Electri można połączyć w jednym zabiegu z osoczem bogatopłytkowym dla jeszcze lepszej regeneracji i dla bardzo wymagających pacjentek.

Jesień jest również idealnym czasem na rozpoczęcie serii zabiegów usunięcia niepożądanego owłosienia laserem. My polecamy niezawodny laser nowej generacji: Soprano ICE. Zaczynając teraz serię zabiegów akurat skończymy na wiosnę.

Jesienią warto też pomyśleć o zgrabnej sylwetce. Zazwyczaj zauważamy swoje niedoskonałości wiosną, kiedy trudno w krótkim czasie uzyskać zadowalające efekty. My proponujemy, aby już teraz, w zaplanowany sposób przystąpić do walki o wymarzoną sylwetkę. Zachęcamy do skorzystania z światowej, absolutnej nowości zabiegu nowoczesnej medycznej kriolipolizy Cristal, czyli usuwania tkanki tłuszczowej w zupełnie bezinwazyjny, skuteczny i bezbolesny sposób. Zabieg polega na tym, że specjalny aplikator zasysa fałd skóry na brzuchu, czy boczkach i poddaje go intensywnemu schłodzeniu. W czasie trwania zabiegu pacjent może zrelaksować się. Tkanka tłuszczowa poddana kriolipolizie Cristal musi się wchłonąć i wydalić z organizmu (pozbędziemy się w ten sposób 3-5 cm w obwodzie). Proces ten trwa około 2 miesięcy, więc warto zacząć w październiku, aby w czasie Świąt, Sylwestra i balów karnawałowych olśnić piękną sylwetką.

Dr Beata Kociemba

Założycielka Instytutu Beauty Derm. Wiedzę dermatologiczną zdobywała w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Klinice Dermatologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Uzyskała specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii II stopnia.

Od lat związana ze Stowarzyszeniem Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Członek Europejskiego Towarzystwa Dermatologicznego ESCAD. Wykładowca w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej przy Uniwersytecie Medycznym oraz na wielu Konferencjach Dermatologii i Medycyny Estetycznej.

Specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry stosując urządzenia laserowe, Thermage, preparaty modelujące kształt twarzy, wypełniające zmarszczki, regenerujące kolagen. Procedury medyczne, w których wykorzystuje się fale radiowe stosuje jako jedna z pierwszych w Polsce. Posiada duże doświadczenie w leczeniu chorób skóry, łysienia kobiet i mężczyzn. Ekspert w wielu pismach kobiecych, programach telewizyjnych dotyczących zdrowia i urody, portalach internetowych.

dr Beata Kociemba 1 (1)