Dlaczego siła woli nie działa?

Siła woli to mit. Siła woli nie działa. Bądź ze sobą szczera, ile razy próbowałaś sprawić, by zmienić coś w swoim życiu – ile razy wracałaś do punktu wyjścia?
Czy dlatego, że masz słabą wolę, za mało się starasz, albo brakuje ci dyscypliny?
A teraz wyobraź sobie, że przyczyna tkwi gdzie indziej. To nie twoja wina.

Benjamin Hardy – psycholog i przedsiębiorca stawia tezę, że jesteśmy tym kim jesteśmy za sprawą swojego środowiska. Zamiast trenować siłę woli trzeba stworzyć i kontrolować swoje środowisko. W swojej inspirującej książce „Siła woli to mit. Znajdź ukryte klucze do sukcesu” Hardy wykazuje jak niszczący jest mit silnej woli. Większość z nas staje się ofiarami swojego środowiska. Nie umiemy kreować własnego środowiska i pozwalamy, by ono kreowało nas: sfrustrowanych, zmęczonych, wciąż doświadczających porażek. Jeśli jednak prześledzimy, jak ewolucja osobowości wiąże się z tworzeniem środowiska, dowiemy się, w jaki sposób na nie wpłynąć i je zmienić. W efekcie nauczymy się programować  warunki, które sprawią, że sukces stanie się możliwy a wręcz nieunikniony. Dotyczy to zarówno środowiska zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Ta książka może zainspirować cię do zmodyfikowania warunków, w których funkcjonujesz, począwszy od myśli, emocji i dokonywanych wyborów.
Dzięki tej książce dowiesz się:
• dlaczego siła woli nie wystarczy
• skąd się bierze moc sprawcza środowiska i jak ją wykorzystać
• w jaki sposób zmieniać swoje środowisko, aby wspierało Twoje aspiracje
• dlaczego współdziałanie niesie ze sobą wyjątkowe możliwości
• jak podejmować ważne decyzje i konsekwentnie je realizować.

Gdy zaczniesz mieniać i kształtować swoje środowisko, sama ulegniesz zmianie. Ale to musi być twój wybór. Środowisko – mówi Hardy – ma być tym czym stwarzamy – jeśli zaś ktoś zmienia środowisko za nas, szanse na to, że się w nim odnajdziemy są niewielkie. Chodzi o to by nasze życie nie było łańcuchem reakcji na to, co nas otacza, ale naszą własną kreacją, wyrazem naszej twórczości. Każda/każdy z nas może urzeczywistnić swoje marzenia – nie siłą woli ale siłą otoczenia.

Benjamin Hardy, Siła woli to mit. Znajdź ukryte klucze do sukcesu, wyd. Sensus