Czy czujesz się samotna w świecie singli?

Krystyna Mirek powraca z urzekającą powieścią o relacjach, nie tylko tych damsko-męskich. „Obca w świecie singli” w sposób niezwykły delikatny, a zarazem głęboki porusza, dotykający wiele osób, problem samotności.

Podobno na planecie singli można znaleźć szczęście. Są tacy, którzy wprowadzili się na nią świadomie i bardzo sobie chwalą. Ale nie każdy jej mieszkaniec marzył, aby wkroczyć do tego świata. Zwłaszcza Karolina i Jakub byli dalecy od tej decyzji. To życie, a raczej inni zadecydowali, że główni bohaterowie „Obcej w świecie singli” stali się samotni. Chociaż sami bywali już wcześniej…, tylko tego nie dostrzegli w porę. Tych dwoje poznaje się w najtrudniejszym momencie ich życia i postanawia pomóc sobie nawzajem. W konsekwencji staną się najlepszymi singlami, jakich kiedykolwiek widziano. Silni i niezależni. Ale czy w życiu tylko o to chodzi? I czy im naprawdę tylko na tym zależy?

Karolina z dnia na dzień zostaje porzucona przez swojego partnera, ojca jej córki i żywiciela rodziny. Nie dość, że informacja ta zostaje jej przekazana w brutalny sposób, to w bonusie otrzymuje długi, które skrzętnie zataił przed nią jej ex. Oszołomiona kobieta stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości singielki i uporządkować sprawy dotyczące restauracji, którą dotychczas prowadził niewierny ON. Na dodatek dwoi i się i troi by ich dziecko, jak najmniej odczuło zaistniałe zmiany, a przede wszystkim brutalną obojętność ojca.

Jakub również zostaje postawiony przez swoją partnerkę przed faktem. W zasadzie zawinił niewiele. Starał się tylko sprostać oczekiwaniom przyszłego teścia, dając z siebie dwieście procent w pracy, jednak cierpieli na tym jego najbliżsi: ukochana Agnieszka i córka Martynka. Agnieszka obarczona piętnem wiecznie zapracowanego ojca, chce uchronić swoją córkę przed podobnym losem. Niestety wydaje się w tym wszystkim nie widzieć całego obrazu, a tylko jego fragment. Postanawia porzucić Jakuba i ukarać w najgorszy z możliwych sposobów – utrudniając kontakty z dzieckiem. Czy uda im się jeszcze porozumieć? A może pewnych rzeczy nie da się już odwrócić?

Karolina i Jakub spotykają się, kiedy oboje są na zakręcie życia. Postanawiają sobie pomóc. W zasadzie nie wiadomo kto komu pomaga bardziej. Jedno jest pewne, żadne z nich nie zamierza szukać nowej miłości i każde na swój sposób stara się odnaleźć w świecie singli.
Dokąd ich zaprowadzi ta podróż?

„Obca w świecie singli”, Krystyna Mirek, wyd. Edipresse książki

Krystyna Mirek – autorka powieści obyczajowych, które czytelniczki kochają za wartką akcję, ciepły humor i życiowe obserwacje, pozwalające im utożsamiać się z bohaterami. Z wykształcenia jest polonistką. Wiele lat pracowała w szkole. Prywatnie żona i mama czwórki dzieci. Napisała już dwadzieścia powieści, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem, zdobywając listy bestsellerów. Pisanie było jej pasją, a stało się także zawodem i sposobem na realizację marzeń. Współpracuje także z portalem Polki.pl, publikując felietony oraz gazetą Pani domu, w której prowadzi rubrykę Mama radzi mamom, gdzie opowiada o prostych patentach na radzenie sobie z wychowawczymi wyzwaniami.

(fot. autorki Dariusz Kołakowski)