Anioły mówią szeptem. O miłości, szczęściu i radości. Posłuchaj i ty.

Aniołów jest czwórka. Mają na imię: Ada, Krystian, Aleksander i Michał. Jest jeszcze Anioł Nienarodzony. To bohaterowie debiutanckiej książki popularnej blogerki Agaty Komorowskiej pt.: „Anioły mówią szeptem”. Agata, która wcześniej z sukcesem prowadziła agencję reklamową pracując dla najbardziej znanych marek w Polsce dziś spełnia się w roli pełnoetatowej matki, którą jest z zamiłowania i powołania. Jej książka jest hymnem miłości do dzieci, tytułowych aniołów.

W wywiadzie, który z Agatą przeprowadziłam, powiedziała mi, że dzieciom nie można tak po prostu dać szczęścia. Szczęście nosi się w sobie. Jeśli się go nie ma w sobie, to nie można go dać dzieciom. Agata jest dziś szczęśliwa i szczęściem dzieli się także w swojej książce, która jest obrazem jej intymnego doświadczania macierzyństwa, umiejętności dostrzegania cudu w każdym dziecku. Tym zbuntowanym, tym niepełnosprawnym, tym nienarodzonym, tym adoptowanym i tym podarowanym przez los. To osobiste i głębokie doświadczenie obecności Aniołów jako czystej Miłości, którą autorka odnalazła w swoich dzieciach i sobie samej, a także w ludziach spotykanych każdego dnia. To o nich właśnie jest ta książka. Agata posiada cenną umiejętność słuchania cichego przesłania, które każde z dzieci ze sobą niesie. Przesłania mówionego szeptem, który usłyszeć można jedynie sercem. Autorka o rzeczach trudnych i bolesnych umie opowiadać w piękny i obrazowy sposób. W swojej książce podpowiada jak powiedzieć dziecku, że jest adoptowane, jak pokochać jego niepełnosprawność. Jak uczyć się od zbuntowanego nastolatka, jak poradzić sobie ze stratą nienarodzonego dziecka. I w końcu, jak znaleźć siłę i odwagę, by pokochać zupełnie obce, dorastające już dziecko. Odpowiedzi na te trudne pytania można odnaleźć w pięciu listach, które autorka napisała do swoich dzieci. Ubrane w krótkie opowieści, zilustrowane niezwykłymi zdjęciami każdego z nich, są ucztą dla oczu i balsamem dla duszy.

ams_cover2

O książce i o swoich Aniołach Agata Komorowska będzie opowiadać w najbliższy weekend, 10 i 11 grudnia, w Warszawie w Klubokawiarni Pożyteczna i Klubokawiarni Życie jest fajne

Nie przegapcie tej okazji. Warto przyjść i posłuchać jak szepczą Anioły.

Zapraszam.

Katarzyna Magdalena Domańska