5 sekund i… – masz wszystko czego potrzebujesz

Kwiecień plecień, wciąż przeplata, trochę zimy, trochę lata. Dodajmy – kto nie czyta ten gapa!
Teraz, gdy za oknem więcej słońca, pogoda napawa optymizmem, a my mamy coraz więcej energii – warto odważyć się na odkładane zmiany. Przewodnikami w drodze ku lepszemu mogą stać się dla nas inspirujące lektury, z których będziemy czerpać wiedzę i motywację.

Za sprawą wydawnictwa Galaktyka, trafiło do nas kilka książek, spośród których rekomendujemy szczególnie jedną.

Reguła 5 sekund. Masz wszystko, aby odmienić swoje życie” autorstwa Mel Robbins.

Międzynarodowy bestseller!
Przetłumaczony na 31 języków!

Znacie te hasła?
Ile razy to już słyszałyśmy? Ile razy już podejmowałyśmy jakieś działania by uwierzyć, że sukces książki będzie także naszym osobistym sukcesem? Ile razy okazywało się, że wskazówki z poradnika prowadzą na manowce?
Czym zatem miałby różnić się ten poradnik od każdego innego?

Różni się i to zasadniczo.

Po pierwsze: nie dajmy się zwieść szumnie brzmiącemu tytułowi. Mogłoby się wydawać, że to niezły chwyt marketingowy, ale za tym tytułem kryje się coś więcej.

Reguła 5 sekund to nadzwyczaj proste rozwiązanie problemu, który trapi nas wszystkich bez względu na wiek, płeć, sytuację zawodową czy osobistą: co zrobić, by wreszcie zrobić to, czego zrobić nie możemy. Odpowiedź jest banalnie prosta: DZIAŁAĆ! Samo myślenie, planowanie jest niewystarczające, czasami wręcz sprawia, że odkładamy sprawy na później – przekonani, że nie jesteśmy gotowi, albo to nie jest odpowiedni czas. Jednak, gdy podejmujemy działanie, uruchamiamy pewien proces, który w konsekwencji prowadzi nas do celu.

Mel Robbins tłumaczy potęgę tej chwili, gdy następuje przełom.  Według niej Reguła 5 sekund, to sprawdzone narzędzie, które pomoże nam stać się skuteczniejszymi, zwiększyć produktywność i zaangażowanie w podejmowane działania. Dzięki tej metodzie, nie będziemy chcieli odkładać życia na później.

W trakcie lektury Reguły 5 sekund przekonamy się, że wystarczy zaledwie pięć sekund (ani mniej ani więcej) by przestać się martwić, poczuć swoją sprawczość, pokonać strach i zwątpienie, przełamać złe nawyki i nie odkładać spraw na święte nigdy.

Jak już poznamy moc Reguły 5 sekund będzie nam dużo łatwiej skorzystać z porad dotyczących biznesu (Świadomy biznes. Jak budować wartość poprzez wartości),  czy zdrowia (Nawracające infekcje. Jak wspomagać układ odpornościowy). Możemy też skonfrontować skuteczność Reguły ze wskazówkami z poradnika motywacyjnego (A da się. Nie słuchaj malkontentów. Działaj).  Już bowiem wiemy, że nie wystarczyć przeczytać – trzeba działać.

A zatem dobrej lektury i do dzieła!

(cover foto: getty images)